مادرید اسپانیا، عرصه ای دیگر برای غرور آفرینان ریاضی ایران

١٠ تا 22 ژوئیه 2008  روزهای  بیاد ماندنی می شو ند  در تاریخ  افتخارات ما

49 امین  المپیاد جهانی ریاضی شروع شد.بیایید همه با هم دعا کنیم  جوانان کشورمان  همچون همیشه  با افتخار    وبا کسب  مدال های  طلابه دامن میهن  برگردند.

  

کشورمان تاکنون وبا احتساب این دوره 23 بار دراین آوردگاه علمی  شرکت کرده است.بهترین و بدترین رتبه‌ی ایران در این مسابقه‌های جهانی به‌ترتیب در سال‌های 1377و 1364 (1998 و 1985 میلادی) با کسب رتبه‌های اول و 31ام به‌وقوع پیوسته است

البته رتبه 31 در سال 1364 را نباید  جدی گرفت. در آن سال  که اولین حضور ابران  در این  المپیاد بود تنها یک شرکت کننده داشتیم.در سالهای دیگر با 6 شرکت کننده  وبا تیمی کامل  حضور داشته ایم.

اسامی تیم اعزامی:

کسری احمدی ،میلاد بخشی زاده،محمد جهان گشایی،نیما حمیدی،امیر سپهری،محمد مهدی یزدی

 به همراه آقایان دکتر محمدرضا رزوان به عنوان سرپرست اول، دکتر امید نقشینه ارجمند به عنوان سرپرست دوم و آقایان دکتر محسن جمالی و دکتر محسن بهرامگیری به عنوان ناظر علمی

مقاله مرتبط با جدول کامل و به تفکیک هر سال

سایت به زبان فارسی به همراه عکس شرکت کنندگان

/ 4 نظر / 23 بازدید
نعیمی

جناب راستی زاده با سلام جایگاه فرانسه در المپیادهای ریاضی چگونه است ؟

یسنا

سلام من به روزم با مطلبی درباره ی ابوالوفا

کاوه

سلام. کاوه هستم.(دانستنی های ریاضی) از این که من را لینک کردید,ممنون. همیشه دغدغه ی من این بوده که چرا درصد زیادی از مردم برای نمره درس میخونند. ریاضی را با مسئله یاد می گیرند. به مفاهیم اهمیت نمی دهند. امیدوارم با وجود افرادی مانند شما ایران هرچه و هرچه بیشتر پیشرفت کند. قربان شما کاوه.

آرزو

موفقیت دانش آموزان ارزنده ایرانی در المپیاد را به همه اعضای تیم به خصوص کسری عزیز تبریک می گویم. بی صبرانه منتظر بازگشت پر افتخار این عزیزان هستم.