فرانسه،ریاضیات ،فرانسه!

نخست:

انجمن ریاضی فرانسه دارای سایت به آدرس زیر است که پیشنهاد میکنم به آن سر بزنید

www.smf.emath.fr در برنامه ام بود که با یکی از دوستان  از انجمن ملاقاتی داشته باشیم ، اما نشد ، بگذارید به پای بد قولی های بعضی ها!

دوم:

امروز سه شنبه دوم سپتامبر سال تحصیلی مدارس فرانسه  شروع شد.دوازده میلیون وسیصد هزار نفر دانش آموز در فرانسه تحصیل میکنند . وسهم پاریس 260هزار نفر است.چه شود!

سوم:

فرانسوی ها از دو درس میلنگند، دیکته!و البته ریاضیات ،که جای خود دارد!برای همین ناچارند یوروهایشان را کمی هم صرف کلاس رفتن کنند . البته کلاس رفتن هم داریم تا کلاس رفتن.بعضی ها ترجیح می دهند با اینترنت کلاس بگیرند . برای نمونه کیپ اسکول! به آدرس زیر

www.keepschool.com که در 3 ماه گذشته 5106 دانش آموز در پایه های مختلف تحصیلی داشته است.خوب تا یادم نرفته بگم که فرانسوی ها از کانگورو هم ریاضی یاد می گیرند ،که منتظر باشید تا در یادداشت بعدی مفصل از این کانگورو برای شما بگم.

 

/ 6 نظر / 22 بازدید
بهرامی

بازگشایی مرکز ریاضیات با آدرسی جدید و امکانات و پروژه هاای بی نظیر : 1.نرم افزار کوییز هفتگی مرکز ریاضیات 2.کار گاه های گراف و ++c 3.برترین مقالات و انبوه مقالات همایش های اخیر .... http://www.riazicenter.net لطفا ما رو لینک کنید.

فرید

بلاگ ميكرو المپياد آپ شد.وبلاگ براي همه عاشقان رياضي[قلب]

نعیمی

راستی زاده عزیز سلام خواندنی بود و آموزنده.و این که دانش آموزان فرانسوی در دو درس ضعیف اند : دیکته و ریاضی.در خصوص دیکته تا مراحل عالی مسابقات دیکته در حوزه فرانکفون برگزار می شود اما ریاضی را نمی دانم.

حافظی نسب

سلام از اطلاع رسانی شما به سهم خود ممنونم کاش از مدت تعطیلات مدارس فرانسه و احیانا سایر کشور جدیدترین آمار رو ارائه می کردید موفق باشید وخداتگهدار

باقر

سلام من دانشجوی ریاضی هستم.وبلاگ بسیار زیبا ومفیدی دارید.لطفا به وبلاگ تازه ایجاد شده من هم سر بزنید وبا نظرات مفیدتان راه گشایم باشید.