کلاسهای خصوصی ، حاشیه هایی که به متن آمده اند !

سخنی با دانش آموزان و اولیا

تابستان از راه می رسد . و تعطیلی های طولانی مدت و دغدغه های دوباره خانواده ها برای فرزندانشان ، من خودم دبیر ریاضی هستم و در ایران ساعتهای فراغتم را اغلب با کلاس خصوصی پر کرده ام . پس انتظار نداشته باشید بگویم کلاس خصوصی بد است یا کلاس خصوصی نروید ! اما میتوانم با توجه به تجربیاتم به شما بگویم چه کسی به کلاس خصوصی نیاز دارد وچه کسی ندارد ؟ چه موقع برود بهتر است و چه موقع نرود ؟ کجا برودکجا نرود ؛ البته بایستی کمی حوصله کنید و یادداشت را تا آخر بخوانید ! قرار نیست من خودم را جای شما بگذارم یا اگر ولی دانش آموز هستید برای فرزندتان تصمیم بگیرم .همچنین بگویم قرار نیست یک نسخه برای تمام دردها بپیچیم خلاصه کنم ؛ پیش معلم خودتان نروید .البته اگر نمره شما دست اوست ! اگر قطعاً می دانید معلم سال قبلتان در آینده معلم شما نیست ایرادی ندارد .

من خودم نیز در تمام دوران کاری ام ؛ با دانش آموزانی که نمره آنها در اختیارم بود کلاس نمی گذاشتم . معلمهای خوب زیادند ، تحقیق کنید ، هم کلاسی ها ، هم مدرسه ای ها حتی مدیر مدرسه تان می توانند بهترین راهنمای شما باشند .

معلمهایی که خیلی هارت و هورت ندارند ، تجربه کافی دارند و اهل مطالعه و تحقیق هستند البته ارجح هستند ، خیلی هم دنبال نام و شهرت معلم خصوصی نروید .گاهی غلط انداز است ! عطر آن است که خود ببوید نه آن که عطار بگوید .

از معلمهایی که سرشان خیلی شلوغ است گاهی جز خستگی معلم چیز دیگری عایدتان نمی شود.

همیشه فکر نکیند هر کس پول بیشتری می گیرد بهتر است !البته نگفتم که هر که ارزانتر می گیرد بهتر است ! بعضی  دانشجو ها بدون تجربه کافی تدریس در مدرسه با قیمت های مناسب پیدا می شوند آما ؛ هر ارزانی بی علت نیست !

به نظر من گروههای 5-6 نفره بیشترین بازده را دارند . مخصوصاً اگر معلم خصوصی برای گروه یادداشت نویسی می کند و گروه استفاده می برند . گاهی شینده ام همکارانم ده بیست نفر را دور یک میز جمع می کنند و با خطی نا مناسب و با سرعت مطالب را روی برگه ای می نویسند و بقیه کپی می کنند. من نمی دانم این کلاسها چه لطفی دار د؟

افراد گروه مهم اند ؛ سعی کنید روی این موضوع و سواس بخرج دهید . اگز خودتان و از بین دوستانی که می دانید توانایی آنها در حدود شماست گروه تشکیل دهید مناسب تر است . هر چند اغلب معلم های با تجربه خودشان روی این موضوع دقت بخرج می دهند ...

دقیقاً معلوم کنید برای چه می خواهید به کلاس بروید ... گاهی نیاز شما با خرید چند کتاب برطرف می شود و لازم نیست به خودتان این همه زحمت بدهید و خانواده را به درد سر بیندازید .

اگر معلم خصوصی شما ، منطقی و انعطاف پذیر باشد و گروه و نیاز واقعی نها را بشناسد که نور علی نور است . شما به هدف زده اید .

کلاس رفتن های پی در پی و از این معلم به آن معلم بی فایده است . سعی کنیداعتدال را رعایت کنید و وقتی هم برای فکر کردن و تمرین کردن بگذارید . معلم باید این قدر فرصت داشته باشد که تمرین های شما را بررسی کرده و رفع اشکال کند .

همه دانش آموزان لازم دارند مطالعات و توانایی های خود را از حد مدرسه و کتاب های درسی مدرسه فراتر ببرند         اما مطمئناً همه راهها به کلاس خصوصی ختم نمی شود . خیلی از همین معلمهای خوب شما خودشان حتی یک ساعت هم کلاس خصوصی نرفته اند !!!

البته من هم معتقدم شرایط اندکی تغییر کرده است و نمی توان شرایط هر دوره و زمانه را با دوره و زمانه دیگر یکی دانست .

اما همیشه یک موضوع را بخاطر داشته باشید ، موضوعی که همواره  و در هر شرایطی و هر زمانه ای صدق می کند .

برای موفقیت میان بر وجود ندارد . موفقیت را خودتان پیدا کنید . کلاسهای خصوصی تنها یک جرقه اند.....همین

/ 6 نظر / 42 بازدید
اتاق ریاضی

سلام جالب بود این مطلب رو به نام خودتون تو ماهنامه دیاضی میارم .راستی مورد من وپهلو زاده برای خودم هم جالب بود مخصوصا که اقای صالحیان دهکردی هم قبل از اسم ما بود اون رو میشناسی که؟؟؟؟/شهرکرد!!!!!!!!

admin

با درود و سلام خدمت شما دوست عزیز سایت بسیار قشنگ،جذاب وپرمحتوایی دارید.من admin هستم. و فرومی آموزشی،علمی و تخصصی برای تمام ایرانیان راه اندازی کردم. خوشحال می شوم از تخصص و مهارت شما به عنوان مدیری لایق و کاردان بهره مند شوم.درصورت علاقه بازدیدی بفرمایید. www.p30stars.net موفق باشید.منتظر حضور سبز شما هستم.

نعیمی

جناب راستی زاده توصیه های شما به عنوان یک دبیر ریاضی برای همچو منی که فرزند دبیرستانی دارم بسیار مفید بود. به فرزندم نیز خواندن این دستورالعمل را سفارش خواهم کرد. با آرزوی به روزی

رهبر

زرشک

نرجس

سلام خسته نباشید .ببخشید کلاس های خصوصی رفتن چقد تو کنکور تاثیر داره؟یعنی خیلی تاثیر داره؟وتابستون کلاس رفتن خوبه؟ واینکه حتما باید مدرسه نمونه دولتی یا تیز هوشان باشی که تو کنکور موفق باشی؟