ریاضی پژوهان جوان فارس صاحب انجمن می شوند

 

 

 

ریاضی پژوهان جوان فارس صاحب انجمن می شوند :

در حاشیه هشتمین گردایش ریاضی پژوهان فارس (( نکوداشت استاد میرزا جلیلی )) که چندی پیش در تالار معلم ناحیه 3 شیراز بر گزار شد و به پیشنهاد یکی از اعضاء کمیته علمی گردایش ، مژده تأ سیس انجمن ریاضی پژوهان جوان فارس به حاضرین داده شد .

این انجمن فعلاً به صورت غیر رسمی و در قالب نام انجمن اینترنتی ریاضی پژوهان جوان فارس فعالیت خواهد کرد . برای اطلاع از جزئیات بیشتر آن به سراغ عنایت اله راستی زاده که خود وبلاگ نویس ریاضی است می رویم و از ایشان خواسته ایم در این مورد توضیح دهند . توضیح ایشان را می خوانیم :

گردایش های دانش آموزی از جمله فرصت های بروز ایده های نو و فراهم نمودن بستری مناسب برای توسعه دانش است . در نگاهی گذرا می بینیم که آن چنان که باید ، نتوانسته ایم با پایان هر همایش ، استعداد های شکوفا شده در گردایش ها را به سمت هدفی والا هدایت کنیم .

در خوشبین ترین حالت ،یک ریاضی پژوه جوان و کوشا اهل فارس ، حداکثردر سه دوره پیاپی این گونه همایش ها شرکت می کند و پس از آن قطع ارتباط ! می خواهیم این ارتباطها را حفظ و گسترش دهیم . با حضور دانش پژوه در دوره ی پیش دانشگاهی و سپس ورود به دانشگاه ارتباط فیزیکی وی با گردایش به کلی قطع می شود . به فکر این افتادیم که راهی بیابیم تا فاصله ها را از بین ببریم . دیدیم اینترنت چاره راه است . فاصله ها و اینترنت هر روز کوتاهتر می شود . از ریاضی پژوهان خواسته ایم با همت والا و ساختن یک وبلاگ ! به هر نامی که دوست دارند عضو انجمن اینترنتی ریاضی پژوهان فارس شوند . ساختن وبلاگ هم کار ساده ای است و هم اینک سایت هایی همچون پرشین بلاگ براحتی فضای مناسب را در اختیار علاقه مندان وبلاگ نویس قرار می دهند .

در این جا از علاقه مندان عضویت در این انجمن اینترنتی می خواهیم که هر چه سریعتر اقدام کنند . سن وسال هم مطرح نیست .

این انجمن وجود خارجی ندارد و لذا احتیاج به مجوز و اساسنامه هم ندارد . امید واریم روزی تمام وبلاگ نویسان ریاضی فارس را دور هم جمع کنیم و اولین نشست خود را جشن بگیریم . و این انجمن را رسماً افتتاح کنیم .

   

 1. لطفاً بفرمایید وبلاگ نویسی چگونه است و آیا یک کار حرفه ای است ؟
 2.  

  اگر دوستان شروع کنند ، خواهند دید که کار ساده است . حتماً نمی خواهد یک مقاله طولانی ریاضی نوشت . یک خبر از هر جای دنیا ،‌یک عکس از هر استاد و معلم ریاضی شهر و دیارتان و یا معرفی یک کتاب ریاضی که خوانده اید و می خواهید آن را به دیگران هم معرفی کنید، یک گفتگوی کوتاه با معلم ریاضی که می شناسید یک خاطره ، یک حرف دل و

 

……

..

وبلاگ نویس می تواند مؤلف نباشد ،‌که اگر باشد چه بهتر ، به سایت های ریاضی بروید ، خبر بگیرید ، عکس بگیرید و روی وبلاگ خودتان بیاورید تا گنجینه اطلاعاتی انجمن نوپای ریاضی پژوهان جوان فارس را تکمیل کنید  .

   

 1. لطفاً یک نمونه بیاورید .
 2.  

  مدتی است یک تجربه شخصی در این زمینه را آغاز کرده ام در ابتدا ی راه هستم اما امید وارم بتوانم این راه را تا آخر بروم به آدرس

 

www.reyazipooya.persianblog.ir

از این پس دارندگان وبلاگ ریاضی در استان فارس عضو رسمی انجمن اینترنتی ما خواهند بود و به وجود آنها افتخار می کنیم .

خوشحال خواهیم شد که ریاضی پژوهانی که وبلاگ می سازند با سرزدن به وبلاگ بنده و گذاشتن پیام مرا در جریان قرار دهند تا بتوانیم آنها را به سایر دوستان معرفی کنیم . مطمئن باشیددورزمانی نخواهد بود که از سایه بیرون خواهیم آمد و طلوع خواهیم کرد.

::نقل از روزنامه خبر

  
نویسنده : عنایت اله راستی زاده ; ساعت ۱٢:٥٠ ‎ق.ظ روز ۱٦ اردیبهشت ۱۳۸۳