شماره12 پویا رافقط درنزدیک به 10 روز آماده کردیم!

     گزارش کوتاه

   همایش ریاضی در14بهمن ازسوی انجمن وبه همت دبیر آن خلیل شکوریان   برگزار شد.استقبال بی سابقه ای صورت گرفته بود.حدود300نفر-که نزدیک    به70 نفر آنها رامعلمان راهنمایی تشکیل می دادند.

   شماره دوازدهم مجله پویا هم تقدیم حاضرین شد.این شماره پویا رافقط    درنزدیک به 10 روز آماده کردیم که سابقه نداشت.با این مطالب:

          سخن اول /یادداشت سردبیر --  

     معمای جعبه و توپ /بهروز میثاقی ---

              یک قضیه ، یک نتیجه و چهار نمونه / حسین سلطانی مقدم –  

  گزارشی از فعالیت های اخیر انجمن

                تحدید فضاهای نمونه نامحدود و .../حسین دهقانیان ----0  

  عوامل پیدا و ناپیدا در آموزش ریاضی /محمد علی باغویی

               مباحثی پیرامون اعداد گویا و گنگ /عنایت اله راستی زاده---  

یا دی از یک همکار /زنده یاد نجیب فر

              اعمال منطقی روی ماتریس های بولی /سید ابولحسن زاهد  زاهدانی---

-2=1 با دوازده روش / مژگان محمدی حسن آبادی

               مونوئید آبلی آزاد /علی ثابتیان-----

 ریاضیات و شعر---- 

تست ریاضی 2 /خلیل شکوریان

               مجارستان ؛ زادگاه پال اردوش---- 

 اخبار کوتاه از ریاضیات ایران زمین  ---

تبریک به دکتر رجالی

     دریادداشت سردبیر چنین قلمی کرده ام که (امیدوارم حوصله کنید وبخوانید!!)

 با انتشار دوازدهمین شماره نشریه پویا، این گاهنامه ی داخلی انجمن معلمان ریاضی استان می رود تا قدم به مرحله جدیدی از رشد و تکوین خود بگذارد . لازم دیدم برای آگاهی بیشتر دبیران محترم ریاضی استان که خوانندگان اصلی این نشریه هستند؛ اشاره ای هر چند کوتاه به بعضی مختصات پویا داشته باشم:

·    استفاده از نویسندگان بومی ؛ پویا در شماره های گذشته خود سعی داشته است که تا حدود 90 در صد مطالب علمی آموزشی خود را از نویسندگان استان تأمین کند . هر چند آماده انتشار مقالات رسیده از دیگر عزیزان خارج از استان هستیم . همچنین؛ با توجه به مخاطبین نشریه ، تلاش ما بر این بوده که توجه ویژه به مقالاتی داشته باشیم که مؤلف آنها خود از جمله معلمان ریاضی متوسطه و پیش دانشگاهی بوده اند . و سعی نکرده ایم مجله ای دانشگاهی چاپ کنیم . هر چند چاپ مطالب عزیزان دانشگاهی به شرطی که در راستای اهداف نشریه باشد را ارج می نهیم.پویا متعلق به همه دبیران ریاضی فارس است و لذا با دستانی باز آماده دریافت مقالات همه عزیزان هستیم و آن را تریبونی بازبرای انتشار آثار ارزنده میدانیم .

·    ما یک مجله داخلی ، استانی و با شمارگان محدود هستیم و از لحاظ بودجه و امکانات محدود ، اما بادستانی پرو مالامال از عشق و امید .در چاپ از امکانات پیشرفته سود نمی گیریم و در هزینه کردن ها دست به عصا راه می رویم . به همین دلیل از گرافیک و طراحی های گران قیمت و تجملات دوری کرده ایم هر چند به همه ی آنها آگاهیم و ماهم می توانیم مجله ای پرزرق و برق و پررنگ و لعاب چاپ کنیم ، اما در کلبه ی ما رونق اگر نیست صفا هست ..... اگر عنایت ریاست سازمان آموزش و پرورش استان همراهمان شود مطمئن باشید که ما آماده ایم هر دو ماه یکبار به زیارت شما بیاییم .

·    توجه به تنوع ؛ وجود اشعار زیبای معلمان ریاضی، گفت و گو با معلمان پیشکسوت ریاضی فارس گزارش ، اخبار داخلی انجمن ، اخبار ریاضی ایران و جهان ، اینترنت و ریاضیات و سایر مطالب خواندنی از ستونهای ثابت و تقریباً همیشگی پویاست که همواره با استقبال مخاطبین نشریه روبرو بوده است .

·    پویای 12و یک یاد بود ؛ جالب است بدانید مراحل فنی چاپ و انتشار این شماره نشریه تنها در حدود دو هفته به انجام رسیده است ، خواستیم در همایش ریاضی انجمن که در چهاردهم بهمن ماه 84برپاست هدیه ای کوچک تقدیمتان کرده باشیم . فرصت کوتاهی که برای چاپ داشتیم مانع از انتشار سایر مقالات شد که از این جهت تعداد صفحات نسبت به چند شماره گذشته کمتر است ، هر چند معتقدیم که به همت دوستان کاری بیاد ماندنی صورت گرفت و یادبودی بر جا گذاشتیم . به دعای خیر شما و راهنمایی های ارزنده تان نیازمندیم.

 

 

  
نویسنده : عنایت اله راستی زاده ; ساعت ۱٠:٢٩ ‎ق.ظ روز ٢٢ بهمن ۱۳۸٤