دکتر علی رجالی و جایزه جهانی پال اردیش 2006

دکتر علی رجالی جایزه جهانی پال اردیش ۲۰۰۶ را که به حق شایسته ایشان بود کسب کرد . ضمن تبریک به استاد عزیزم متن خبر بر گرفته از پایگاه ایسنا را با هم می خوانیم .

فدراسیون جهانی مسابقات ملی ریاضی (WFNMC) یکی از استادان دانشگاه صنعتی اصفهان را به عنوان برنده جایزه «پال اردوش 2006» معرفی کرد.

به گزارش خبرنگار «علمی» خبرگزاری دانشجویان ایران( ایسنا)، دکتر علی رجالی به همراه دو تن از فعالان توسعه ریاضی از کشورهای فیلیپین و آمریکا به عنوان برندگان این جایزه علمی جهانی انتخاب شده‌اند.

جایزه «پال اردوش» یکی از دو جایزه فدراسیون جهانی ‌مسابقات ملی ریاضی است که به ریاضیدانانی که نقش موثری در توسعه ریاضی در سطح ملی و ارتقای آموزش ریاضی ایفا کرده‌اند، اعطا می‌شود.

مشارکت در پایه‌گذاری مسابقات ملی ریاضی، راه‌اندازی خانه‌های ریاضیات و انجمن علمی معلمان ریاضی برای اولین بار در اصفهان، مشارکت در تاسیس انجمن آمار ایران و گروه‌های مطالعاتی کمیسیون بین‌المللی آموزش ریاضی از جمله دلایل انتخاب این ریاضیدان ایرانی است.

از دکتر رجالی ده‌ها مقاله در زمینه‌های آمار، آموزش ریاضی، نظریه اعداد و ... در مجلات داخلی و خارجی به چاپ رسیده است.

به گزارش ایسنا، وی در سطح بین‌المللی نیز از بدو تشکیل WFNMC با آن همکاری داشته و در بسیاری از کارگروه‌های این فدراسیون نقشی عمده ایفا کرده است به طوری که رییس و هماهنگ‌کننده بخش‌های هندسه در دو کنفرانس WFNMC در چین و استرالیا بوده است.

الکساندر سویفر از آمریکا و سیمون چووا از فیلیپین دیگر برندگان جایزه «پال اردوش 2006» می‌باشند

 

 

  
نویسنده : عنایت اله راستی زاده ; ساعت ٩:٤۸ ‎ق.ظ روز ۱٦ دی ۱۳۸٤