خبر داغ:المپیاد 51 ام؛ایران 16 ام شد

یکان نو-تیم 6 نفره کشورمان در 51 امین المپیاد جهانی ریاضی که در آستانه قزاقستان برگزار شد از بین 96 کشور حاضر، به مقام شانزدهم رسید.4 مدال نقره و 2 مدال برنز حاصل تلاش  اعضای تیم بود.در این دوره 517 تفر شامل 469 مرد و 48 زن شرکت داشتند.و بین شرکت کنندگان 47 مدال طلا،104 نقره و 115 برنز  توزیع شده است.چین، روسیه ،آمریکا و کره جنوبی به ترتیب مقام های اول تا چهارم و قراقستان و تایلند مشترکا(مشترکن!)پنجم شدند.

امتیاز ومدال تی کشورمان:جواد عابدی 25 ،نقره حسام الدین رجب زاده 23،نقره. (از شیراز) مرتضی اشرفی جو22نقره،مسعود شفیعی،21 نقره. سعید طیبی 20 برنز و سینا رضایی 16 برنز.آفرین به تمام این جوانان برومند و خوش آینده کشورمان

(این خبر ، خبر اختصاصی یکان نو است و زودتر از هر خبر گزاری رسمی دیگر کشورمان منتشر می شود.)

  
نویسنده : عنایت اله راستی زاده ; ساعت ۸:٢۸ ‎ق.ظ روز ٢۱ تیر ۱۳۸٩
تگ ها : خبر و گزارش

51 امین المپیاد جهانی ریاضی در آستانه قزاقستان

 

۵1 امین المپیاد جهانی ریاضی در آستانه قزاقستان  در حال برگزاری است.

اعضای تیم:حسام الدین رجب زاده از شیراز،سعید طیبی از اصفهان،سینا رضایی زارعی از اهواز،مرتضی اشرفی جو ومسعود شفایی ابر و جواد عابدی گزل آباد از تهران.

12 تیر این تیم اعزام شده است .این تورنومنت در 14 ژولای پابان می یابد.امروز و فردا شانزدهم و هفدهم تیر روز مسابقه است.سال قبل ایران پانزدهم شد .در 1998 ما رتبه نخست جهان را کسب کردیم.به امید موفقیت این عزیزان.

سایت المپیاد

           
   

  
نویسنده : عنایت اله راستی زاده ; ساعت ٩:٥۱ ‎ق.ظ روز ۱٦ تیر ۱۳۸٩
تگ ها :

کتب پیش دانشگاهی تا 1394تغییر نمی کند!باور کنید!

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش می‌گوید: «محتوای کتب درسی دوره پیش دانشگاهی تا پنج سال آینده تغییر نمی‌کند.» محی الدین بهرام محمدیان در پاسخ به این سووال که آیا محتوای کتب درسی پیش دانشگاهی با توجه به تجمیع این دوره با مقطع متوسطه تغییر خواهد کرد می‌گوید: «محتوای کتب درسی پیش دانشگاهی در سال تحصیلی جدید تغییر نخواهد کرد. در سال تحصیلی جدید مراکز پیش دانشگاهی مستقل با دبیرستان‌ها تجمیع خواهد شد. محمدیان ادامه می‌دهد: «تا پنج سال آینده نیز محتوای کتب این دوره تحصیلی تغییری نخواهد کرد اما طی پنج سال محتوای کتب درسی همسو با برنامه درسی ملی تکمیل می‌شود و برنامه درسی ملی به ‌عنوان قانون اساسی آموزش و پرورش که در نوبت بررسی در شورای عالی آموزش و پرورش است، پس از تصویب نهایی اجرایی می‌شود که در واقع، نقشه کلان و چارچوب نظام درسی و پرورشی کشور خواهد بود.»

  
نویسنده : عنایت اله راستی زاده ; ساعت ۱:۳٥ ‎ب.ظ روز ۱۳ تیر ۱۳۸٩
تگ ها :

تغییر ذائقه :ساری

دررظرفیت پذیرشها در یاردهمین کنفرانس آموزش ریاضی که در ساری برگزار میشه تغییراتی رخ داد!ما فارسی ها ده نفر اضاف شدیم .حالا 76 نفریم.ولی به پای اصفهانیها که 11 نفر اضافه شد و شدن94 نفر نمی رسیم.البت 85 تا هم از پای تخت میان.راستی 373 مازنی هم ، گویا کم شدن وفعلن روی عدد224 ایستادن.چطو شده خدا میدونه!خراسونی ها هم 13 تا سهمیه جدید گرفتن که ای ول داره.حالا 60نفرن.قدم همه روی چیش! شادیم از دیدار گل روی همه تون!

در غرفه یکان نو منتظرم.

  
نویسنده : عنایت اله راستی زاده ; ساعت ٩:٠٩ ‎ب.ظ روز ٩ تیر ۱۳۸٩
تگ ها : خبر و گزارش