حکایت امتحانات خرداد در مدارس خارج از کشور،خاطره ای از پاریس

پارسال این موقع ها پاریس بودم.واز بعد تصحییح اوراق و طرح سئوال کمی تا قسمتی بهمان خوش می گذشت تا عوضش بتوانیم زیر ایفل برویم وکنار رودسن بنشینیم و.یاد شیراز جنت طراز کنیم!

سال 86-87 که به خرداد 87 منتهی می شد ، سیزده درس را تدریس کردم.هندسه 1،ریاضی2،حسابان،جبر واحتمال،هندسه2 (که این یکی امانم را برید!)،ریاضی3،ریاضی عمومی 1و2، دیفرانسیل 1 و2،ریاضی گسسته وبعدش هندسه تحلیلی و جبر خطی وریاضی پایه انسانی.وخدا را شکر از این همه تنها دودرس آن یعنی هندسه 1 و ریاضیی 2طرح سئوال خرداد و تصحییح اوراقش با خودم بود . بقیه دروس همگی سئوالهایش از ایران آمدند و برای تصحییح به ایران رفتند . با یک عدد ناظر امتحانات که برای این ماموریت مهم تشریف شان را می آورند به خارج از کشور.ودر این یک ماه خرداد ودر ماموریتی دور از وطن  به ایفای این وظیفه سنگین می پردازند.این هم گفتیم از باب نگوییید که پس خاطرات پاریس چه شد!

  
نویسنده : عنایت اله راستی زاده ; ساعت ٩:٠٤ ‎ق.ظ روز ۱٦ خرداد ۱۳۸۸

در سالگرد در گذشت سید نجیم رضوی

پنجم خرداد ،یاد آور در گذشت تلخ سید نجیم رضوی است.سید  از دبیران خوب و ارزنده ریاضی فارس بود که در اثر تومور مغزی که ناگهان به آن دچار شد خیلی زود با این دنیا وداع کرد .دبیران ریاضی شیراز خرداد 1382 را  از یاد نمی برند وخاطره خوبی هایش را.ساده بود  و صمیمی ودریایی بود از معلومات. ومتواضع و دوست داشتنی . نمی شود خرداد بیاید و او را با همه خوبی هایش فرا موش کنم. سالهای دانشجوییی با هم بودیم .چه روزها و چه خاطره هایی، تنها میتوانم با قطره اشکی ونثار فاتحه ای روحش را شاد کنم. خدا اورا بیامرزد . خیلی زود رفت. عاشق بود  وعارفانه می زیست .مرد روز های سخت بود . از بچه های جنگ و جبهه.آثار جراحت در کارزار حق و باطل را ، اما ، همیشه پنهان میکرد .روح بزرگش از خود نمایی و ستایش دور بود . نمی دانم شاید حالا هم ، که او در میان ما نیست، راضی نباشد از رازهای نهفته شیدایی اش ، حرفی بزنیم.

سکوت می کنیم واین شهید راه شیدایی را ،واسطه قرار میدهیم.شاید خداوند رحمان ، ما بندگان عاصی را به واسطه عنایات همین خالصان درگاهش ،نظری افتد.

 

  
نویسنده : عنایت اله راستی زاده ; ساعت ۱:٢۳ ‎ق.ظ روز ٥ خرداد ۱۳۸۸
تگ ها : یادداشت ، فارس

معرفی پایگاه محاسبات آن لاین ریاضی

 

wolframalpha 

یک سایت پیشرفته ریاضی

در این سایت هر نوع محاسبه ریاضی که بخواهید پیدا می   شود .محاسبات  مقدماتی، طراحی و رسم انواع نمودار،محاسبات ماتریسی، تجزیه اعداد  وچند جمله ای ها، حل معادلات سیاله خطی ، منطق و نظریه اعداد، و........

 کافی است شما داده ها را وارد کنید ودر محل مخصوص کلیک کنید تا شاهد پاسخ  خود باشید . مثلا اکر می خواهید یک معادله سیاله را حل کنید ، کافی است به اینجا بروید و معادله را وارد کنید ومنتظر جواب بمانید.

حواستان باشد تنبل بازی هم حدی دارد ! اسراف نکنید!

 

  
نویسنده : عنایت اله راستی زاده ; ساعت ۱٢:۳٤ ‎ق.ظ روز ٢ خرداد ۱۳۸۸