سایت دفتر نشریات کمک آموزشی در خواب زمستانه!

این سایت مجلات رشد هم عجب  سایت معرکه ای است .چند ماهی است که گویا خاک می خورد ویکی نیست آن را به روز کند . شاید هم خبر ندارد بهار آمده است وباید از خواب زمستانی  دست کشید. به هر حال برای علاقمندان  نسخ پ د اف مجلاتی همچون برهان ورشد ریاضی که وضعیت توزیع ضعیفی دارند به روز بودن این سایت میتوانست یک امتیاز باشد  تا همه علاقمندان  در سراسر کشور ، بتوانند از مطالب این نشریات بهره ببرند.این هم آدرس این سایت

 roshdmag.ir

  
نویسنده : عنایت اله راستی زاده ; ساعت ۱:٢٩ ‎ق.ظ روز ٢٩ اردیبهشت ۱۳۸۸

خبر فوری:سالیاد پرفسور صدیقی در دانشگاه شیراز

قابل توجه دانشجویان ، دبیران وسایر علاقمندان

فردا پنج شنبه 24 اردی بهشت مراسمی در سالیاد درگذشت پرفسور کریم صدیقی برگزار می شود.این مراسم از ساعت 9صبح در بخش ریاضی دانشکده علوم واقع در 4 راه ادبیات بر پاست.

 منبع خبر :ح سلطانی مقدم

  
نویسنده : عنایت اله راستی زاده ; ساعت ٧:٤٧ ‎ق.ظ روز ٢۳ اردیبهشت ۱۳۸۸
تگ ها : خبر و گزارش

نوشته می شوددکتر علی رجایی،خوانده می شود دکتر علی رجالی!

اولین همایش ریاضی استانی دوره راهنمایی برگزار شد.دکتر رجالی هم  ، استاد مدعو این همایش بودند که مثل همیشه بیان پر شور و شنیدنی داشتند از فلاکت های ،بخوانید چالشهای،آموزش ریاضی مدرسه ای .

شنیدم که یکی میگفت ،کو گوش شنوا!

دکتر رجالی با همت والا و بی هیچ سر و صدا ، هدیه دبیر خانه همایش را به انجمن معلمان ریاضی فارس تقدیم کردند.مردی که همیشه از خود نام ویاد خیر  بجا گذاشته است و کمک هایش به نهادهای آموزشی و مردمی ، احتیاج به گفتن ندارد.

جالب است بدانید ، اگر این  مطلب را یکی از اعضا  شورای اجرایی انجمن به دبیر همایش  نگفته بود ،  آنها هم از این مو ضوع بی اطلاع می ماندند.آخر دکتر رجالی ، همیشه دکتر رجالی است.

  
نویسنده : عنایت اله راستی زاده ; ساعت ٩:٥٠ ‎ب.ظ روز ۱۸ اردیبهشت ۱۳۸۸

تشکر ویژه از مدیریت دبیرستان و مرکز پیش دانشگاهی نمونه توحید شیراز

جلسه قبلی شورای اجرایی انجمن  به همت تعدادی از عزیزان بزرگوار در دبیرستان نمونه توحید شیراز برگزار شد. جا دارد به نمایندگی از طرف همه اعضا  وبه عنوان روابط عمومی انجمن معلمان ریاضی فارس  تشکر ویژه خود را تقدیم این عزیزان کنیم:

آقای حمید رضا صیاد کوه ،مدیریت دبیرستان

آقای شکری معاونت محترم آموزشی

آقای مهرپور دبیر پیشکسوت ریاضیات وقائم مقام دبیر انجمن معلمان ریاضی فارس

امید واریم از این پس نیز با همکاری بیشتر این مرکز علمی معتبر ، بتوانیم گام های بعدی را هرچه سریعتر برداریم .

  
نویسنده : عنایت اله راستی زاده ; ساعت ۱٢:٥۱ ‎ق.ظ روز ۱٥ اردیبهشت ۱۳۸۸

10اردیبهشت:یخ انجمن شکست!

بالاخره جلسه گذاشتیم.جلسه شورای علمی اجرایی انجمن ریاضی فارس.گاهی هم بعضی نامه ها سبب خیر می شوند...

کلی حرف زدیم وخب بد نبود .گره گشایی شد

راستی ، قرار شد انجمن هم صاحب یه وبلاگ بشه. شاید همین روزها افتتاحش کنیم.این جلسه در دبیرستان نمونه توحید برگزار شد.

  
نویسنده : عنایت اله راستی زاده ; ساعت ۱٢:٤٥ ‎ق.ظ روز ۱٥ اردیبهشت ۱۳۸۸
تگ ها : فارس

دهمین سال درگذشت دکتر کریم صدیقی

 

دکتر صدیقی در سال1329  هجری شمسی در شیراز ، شهر علم و ادب ، دیده بر جهان گشود . وی تحصیلات متوسطه خود را در دبیرستان شاپور ( ابوذر کنونی ) به پایان رساند و در تمام دوران تحصیل صاحب رتبه نخست ریاضی در دبیرستان بود و در نهایت امتحان ششم ریاضی سال تحصیلی 47-1346 شیراز را با رتبه اول به پایان رساند و رتبه سوم کنکور با معدل بالای 19 در دانشگاه صنعتی شریف قبول شد.

دکترکریم صدیقی در همان سال با کسب بورسیه تحصیلات عالی با پشت سر گذاشتن رقیبان سرسخت برای ادامه تحصیل به لندن رفت ...به علت فوت پدر به ایران بازگشت و در نهایت مدرک کارشناسی ارشد ریاضی را با معدل ارزشمند 4 از بخش ریاضی دانشگاه شیراز اخذ نمود . بر اهل علم پوشیده نیست که اخذ چنین رتبه ای مستلزم هوش فراوان و استعداد خدادادی است . در سال 1360 دوره ی دکتری ریاضی را نزد پروفسور کانوی در ایالات متحده به اتمام رساند و سپس در سالهای 62-1361با عنوان فوق دکترا در دانشگاه کالگری در کشور کانادا به تدریس و تحقیق پرداخت و در سال 1363با کوله باری از علم و تجربه به ایران مراجعت نموده در بخش ریاضی دانشگاه شیراز مشغول خدمت به کشور خویش شد . وی در سال 1373به درجه استادی دانشکده علوم ارتقاء یافت .

از دکتر کریم صدیقی در زمینه پژوهش و تحقیقات بالغ بر 41 مقاله در نشریات علمی جهانی به چاپ رسیده است .

ایشان در سال 1368 برنده جایزه خوارزمی شده ، در سال 1373 بهترین مقاله سال را نوشته و جایزه دکتر عباس ریاضی کرمانی را دریافت نمودند .

استاد به زبانهای عربی ، انگلیسی و فرانسه تسلط کامل داشتند و با زبانهای روسی و آلمانی نیز آشنایی بسیاری داشتند . دکتر صدیقی بخاطر ساده زیستی و گزیده گویی با کم حرفی اسرار و عملکرد خود را با خود دفن نمود . اما به جرأت می توان گفت که از نوادر زمان خود در علم ، معرفت ، عرفان و در یک کلام انسان بود .

او در اردی بهشت سال 1378، در چهل و هشتمین بهار زندگی اش ، چشم از جهان فرو بست و جامعه ی ریاضی کشور را در سوگ خود نشاند . ریاضی واجتماع برای بازماندگان وی ،آرزوی صبر و برای آن مرحوم طلب غفران الهی دارد.نام و یاد او در قلب دوستدارانش همیشه ماندگار می ماند

  
نویسنده : عنایت اله راستی زاده ; ساعت ۸:٤٧ ‎ق.ظ روز ٦ اردیبهشت ۱۳۸۸
تگ ها : فارس