کلاسهای خصوصی ، حاشیه هایی که به متن آمده اند !

سخنی با دانش آموزان و اولیا

تابستان از راه می رسد . و تعطیلی های طولانی مدت و دغدغه های دوباره خانواده ها برای فرزندانشان ، من خودم دبیر ریاضی هستم و در ایران ساعتهای فراغتم را اغلب با کلاس خصوصی پر کرده ام . پس انتظار نداشته باشید بگویم کلاس خصوصی بد است یا کلاس خصوصی نروید ! اما میتوانم با توجه به تجربیاتم به شما بگویم چه کسی به کلاس خصوصی نیاز دارد وچه کسی ندارد ؟ چه موقع برود بهتر است و چه موقع نرود ؟ کجا برودکجا نرود ؛ البته بایستی کمی حوصله کنید و یادداشت را تا آخر بخوانید ! قرار نیست من خودم را جای شما بگذارم یا اگر ولی دانش آموز هستید برای فرزندتان تصمیم بگیرم .همچنین بگویم قرار نیست یک نسخه برای تمام دردها بپیچیم خلاصه کنم ؛ پیش معلم خودتان نروید .البته اگر نمره شما دست اوست ! اگر قطعاً می دانید معلم سال قبلتان در آینده معلم شما نیست ایرادی ندارد .

من خودم نیز در تمام دوران کاری ام ؛ با دانش آموزانی که نمره آنها در اختیارم بود کلاس نمی گذاشتم . معلمهای خوب زیادند ، تحقیق کنید ، هم کلاسی ها ، هم مدرسه ای ها حتی مدیر مدرسه تان می توانند بهترین راهنمای شما باشند .

معلمهایی که خیلی هارت و هورت ندارند ، تجربه کافی دارند و اهل مطالعه و تحقیق هستند البته ارجح هستند ، خیلی هم دنبال نام و شهرت معلم خصوصی نروید .گاهی غلط انداز است ! عطر آن است که خود ببوید نه آن که عطار بگوید .

از معلمهایی که سرشان خیلی شلوغ است گاهی جز خستگی معلم چیز دیگری عایدتان نمی شود.

همیشه فکر نکیند هر کس پول بیشتری می گیرد بهتر است !البته نگفتم که هر که ارزانتر می گیرد بهتر است ! بعضی  دانشجو ها بدون تجربه کافی تدریس در مدرسه با قیمت های مناسب پیدا می شوند آما ؛ هر ارزانی بی علت نیست !

به نظر من گروههای 5-6 نفره بیشترین بازده را دارند . مخصوصاً اگر معلم خصوصی برای گروه یادداشت نویسی می کند و گروه استفاده می برند . گاهی شینده ام همکارانم ده بیست نفر را دور یک میز جمع می کنند و با خطی نا مناسب و با سرعت مطالب را روی برگه ای می نویسند و بقیه کپی می کنند. من نمی دانم این کلاسها چه لطفی دار د؟

افراد گروه مهم اند ؛ سعی کنید روی این موضوع و سواس بخرج دهید . اگز خودتان و از بین دوستانی که می دانید توانایی آنها در حدود شماست گروه تشکیل دهید مناسب تر است . هر چند اغلب معلم های با تجربه خودشان روی این موضوع دقت بخرج می دهند ...

دقیقاً معلوم کنید برای چه می خواهید به کلاس بروید ... گاهی نیاز شما با خرید چند کتاب برطرف می شود و لازم نیست به خودتان این همه زحمت بدهید و خانواده را به درد سر بیندازید .

اگر معلم خصوصی شما ، منطقی و انعطاف پذیر باشد و گروه و نیاز واقعی نها را بشناسد که نور علی نور است . شما به هدف زده اید .

کلاس رفتن های پی در پی و از این معلم به آن معلم بی فایده است . سعی کنیداعتدال را رعایت کنید و وقتی هم برای فکر کردن و تمرین کردن بگذارید . معلم باید این قدر فرصت داشته باشد که تمرین های شما را بررسی کرده و رفع اشکال کند .

همه دانش آموزان لازم دارند مطالعات و توانایی های خود را از حد مدرسه و کتاب های درسی مدرسه فراتر ببرند         اما مطمئناً همه راهها به کلاس خصوصی ختم نمی شود . خیلی از همین معلمهای خوب شما خودشان حتی یک ساعت هم کلاس خصوصی نرفته اند !!!

البته من هم معتقدم شرایط اندکی تغییر کرده است و نمی توان شرایط هر دوره و زمانه را با دوره و زمانه دیگر یکی دانست .

اما همیشه یک موضوع را بخاطر داشته باشید ، موضوعی که همواره  و در هر شرایطی و هر زمانه ای صدق می کند .

برای موفقیت میان بر وجود ندارد . موفقیت را خودتان پیدا کنید . کلاسهای خصوصی تنها یک جرقه اند.....همین

  
نویسنده : عنایت اله راستی زاده ; ساعت ۱٢:۱۳ ‎ق.ظ روز ٢٧ خرداد ۱۳۸٧

بازی جمع 15

این بازی بین شما وسیستم-رایانه-صورت میگیرد.از میان ارقام 1 تا 9یک بار شما ویکبار رایانه دست به انتخاب میزنید.هرگاه جمع 3رقم 15 شود برنده معلوم شده است . شما می توانید تعیین کنید که شروع کننده بازی خودتان(رنگ سبز ) باشید یا سیستم ( رنگ قرمز ) . بازی ممکن است برنده نداشته باشد ( NULL)برای تکرار بازی  Rejouer  فشار دهید . بازی دو سطح دارد ساده(faccill)و مشکل (difficile) انتخاب سطح بازی  در اختیار شماست . در گوشه ای از صفحه بازی در صد برنده شدن سیستم و یا تساوی نوشته می شود . با تکرار بازی ، سیستم را شکست دهید ؛ امیدوارم بازی راانجام دهید واز آن لذت ببرید.این جا را کلیک کنید

  
نویسنده : عنایت اله راستی زاده ; ساعت ۱۱:٥٠ ‎ب.ظ روز ٢٦ خرداد ۱۳۸٧

قالب نو

ویرایش نهایی قالب نو به همت وذوق محمد یغما تمام شد.مبنای اولیه قالب قالب های جدید پرشین بلاگ است اما با کلی دست کاری وهنرنمایی.تعجبم از این پرشین بلاگ که حالا حالاها باید....

مخصوصاً طراحی بخش آرشیو که واقعاً به محمد تبریک می گویم.نیستان را هم ببینید. 

  
نویسنده : عنایت اله راستی زاده ; ساعت ۱۱:۳٩ ‎ب.ظ روز ٢٥ خرداد ۱۳۸٧
تگ ها : یادداشت

تو که دادی سوال سخت سهمی !

خردادماه است و روزهای امتحان و تصحیح اوراق امتحانی ، اما حوزه های تصحیح اوراق امتحانات نهایی حکایت ها و خوشمزگی های خودش را دارد.گاهی یکی مزه ای می پراند و خستگی از تن دیگران بیرون می رود.بیاد خرداد82 افتادم که در شیراز و در یکی از حوزه های تصحیح بودم.یکی از همکاران تعریف می کرد برگه هندسه ی دانش آموز ضعیفی را تصحیح می کردم،اغلب سوالات را بی پاسخ گذاشته بودتا رسیده بود به پاسخ سئوالی مربوط به سهمی، بجای جواب طبع شعرش گل کرده بود؛

تو که دادی سئوال سخت سهمی

خودت جانا از آن چیزی میفهمی!

بیا یک نمره هفتی به ما ده !

 بکن بهر خدا بر بنده رحمی!

  
نویسنده : عنایت اله راستی زاده ; ساعت ۱:٢۳ ‎ب.ظ روز ۱٥ خرداد ۱۳۸٧

واحدش چیست؟

چند روز پیش برای دخترم شیداکه سوم ابتدایی است یک سوال نوشتم تا حل کند.ظهرامتحان داشت.سئوال این بود.. مساحت مستطیلی که اندازه طول آن 10و عرض آن 6سانتی متر باشدچقدر از اندازه محیط آن بزرگتر است؟ شیدا مساحت را حساب کرد که 60سانتی مترمربع می شد ومحیط راکه 32 سانتی متر بود.واختلاف آنها که 28 می شد! من حواسم نبود،او پرسید بابا خوب واحدش را چی!؟ مساحت به سانتی متر مربع است ومحیط به سانتی متر؛ ایراد بجایی بود!من که به ذهنم نرسیده بود!!   
نویسنده : عنایت اله راستی زاده ; ساعت ۱:۳٥ ‎ق.ظ روز ۱٤ خرداد ۱۳۸٧
تگ ها : یادداشت

مشکل چینی ها باعدد4

روز نامه ی اعتماد در مطلبی خواندنی به نقل از بی بی سی آورده است یک زن هنگ کنگی 130 هزار دلار امریکا بابت خرید یک پلاک اتومبیل پرداخت. شماره پلاک فوق «4444»، در فرهنگ چینی به مفهوم «مرگ» مربوط می شود. این زن در یک حراجی دولتی که در آن 270 پلاک اتومبیل عجیب عرضه شده بود، یک میلیون دلار هنگ کنگ پرداخت. عدد 4 معمولاً در فرهنگ چینی چندان خوش یمن شمرده نمی شود، زیرا نحوه نگارش آن شبیه به واژه «مرده» است. بعضی از آسمانخراش ها در چین طبقه چهارده یا چهل ندارند. به گفته مسوول فروش این پلاک، عدد 4 برای این خانم عدد شانس خواهد بود، زیرا او اهل چائوژو است و در لهجه اهالی این منطقه عدد 4 شبیه کلمه «آب» تلفظ می شود، آب در سنت چینی، نماد پول است.

  
نویسنده : عنایت اله راستی زاده ; ساعت ۱٠:٢۸ ‎ب.ظ روز ٥ خرداد ۱۳۸٧